Termohigrometru digital cu sonda externa si valori Min/Max, TFA-Dostmann
Termohigrometrul digital este destinat monitorizarii temperaturii si umiditatii interioare si exterioare. Dispune de doi senzori, unul se afla in carcasa dispozitiviului, iar cel de-al doilea este o sonda externa ce se afla in capatul cablului (lungime de aprox. 1,5 m). Afiseaza si valorile minime si maxime atinse de temperatura si umiditate inregistrate de-a lungul perioadei de masurare.
Termohigrometru digital cu sonda externa si valori Min/Max, TFA-Dostmann
Termohigrometrul digital este destinat monitorizarii temperaturii si umiditatii interioare si exterioare. Dispune de doi senzori, unul se afla in carcasa dispozitiviului, iar cel de-al doilea este o sonda externa ce se afla in capatul cablului (lungime de aprox. 1,5 m).
Pe ecran este afisata in partea superioara temperatura si umiditatea din interior, iar in partea inferioara a ecranului se afiseaza temperatura si umiditatea exterioara. Afiseaza si valorile minime si maxime atinse de temperatura si umiditate inregistrate de-a lungul perioadei de masurare.
Termohigrometrul digital dispune si de functia de resetare a valorilor minime si maxime atinse de temperatura si umiditate inregistrare de-a lungul timpului.
Acest dispozitiv se poate utiliza in: case, birouri, sere, solarii, tuneluri, rasadnite etc.
Termohigrometrul digital are inclusa si o baterie de 1,5 V AAA.
Specificatii tehnice:
| Continutul pachetului | Termohigrometru, baterie, instructiuni de utilizare |
| Intervalul de masurare a umiditatii | 10...99% |
| Intervalul de masurare a temperaturii | -10...+60°C |
| Material dispozitiv | Plastic |
| Loc de amplasare | Pentru perete sau in picioare |
| Alimentare electrica | Baterie |
| Tip baterie | 1 X 1,5 V AAA |
| Baterii incluse | Da |
| Lungime cablu senzor extern | 150 cm |
| Greutate dispozitiv |
144 g |
| Dimensiuni |
(L) 102 x (l) 50 x (I) 110 mm |
Cod produs: 30.5013.
-
Recenzii (0)
-
Întrebări și răspunsuri (0)
-
Cele mai recente
-
Cele mai recente
